Make your own free website on Tripod.com

Officers

GrayBar.jpg (2184 bytes)

Sigma Alpha Mu Fraternity

Head Office
651 N. Range Line Road
Carmel, IN  46032
(317) 846-0600
(317) 846-9462 Fax
 

GrayBar.jpg (2184 bytes)

OCTAGON

Supreme Prior:  Joel A. Goldman

Vice Supreme Prior:  Jerome P. Goldberg

Supreme Exchequer:  Robert S. Weiss

Supreme Recorder:  Ira S. Rubenstein

Consul: John A. Paine

Consul:  David H. Phillips

Consul:  Phillip I. Glauben

Consul:  Michael D. Pearce

 

NATIONAL OFFICE

Executive Director:  Aaron M. Girson

Executive Director Emeritus:  William P. Schwartz

Field Representative:  Ian C. Drummond

Field Representative:  Martin R. Shapan

International Rush Chairman:  Fred Kipperman

International Scholarship Chairman:  Scott Chitoff

 

ENDOWMENT FUND TRUSTEES

Endowment Fund Chairman:  Sidney H. Guller

Endowment Fund Vice-Chairman:  Ronald S. Katch

Endowment Fund Secretary:  Seymour D. Weiss

Endowment Fund Treasurer:  Richard H. Williamson

Endowment Fund Trustee:  Dr. Alvin W. Cohn

Endowment Fund Trustee:  Hanno D. Mott

Endowment Fund Trustee:  Lawrence D. Schaffer

 

FOUNDATION TRUSTEES

Foundation President:  Lawrence D. Schaffer

Foundation Vice-President: Dr. Alvin W. Cohn

Foundation Secretary: Hanno D. Mott

Foundation Treasurer: Ronald S. Katch

Executive Director Foundation:  William P. Schwartz

Trustees:
Raymond C. Sandler
Scott A Stone
William J. Ober
Steven M. Franklin
Samuel Gotfrid
Barry Epstein
James Alexander
Terry Semel
Gary P. Gormin
Donald J. Stein
Marshall M Gelfand
Theodore J. Ignall
Howard B. Miller
Jack Halberstadt

REGIONAL GOVERNORS

Eastern Border Province:
Delta Pi
Delta Xi
Eta
Beta

International Province:  Dr. James Curl
Mu Rho
Delta Delta
Delta Iota
Delta Omega

Metropolitan Province: 
Gamma
Sigma Delta
Mu Omicron
Delta Psi
Delta Chi

Long Island Province: 
Mu Upsilon
Delta Alpha
Delta Theta
Delta Sigma
Delta Phi

Heartland Province:  David S. Rice
Rho
Phi
Sigma Zeta
Beta Omega
Illinois State Colony

Seaboard Province:  Jason M. Boyd
Sigma Chi
Sigma Omega
Beta Psi
Delta Beta
Beta Omicron Colony

Central Province:  Christian R. Locke
Beta Iota
Gamma Epsilon
Gamma Lambda
Gamma Omicron
Kappa

Midlands Province:
Sigma Omicron

Great Lakes Province:  Lawrence J. Leib
Mu Omega
Beta Chi Colony
Delta Kappa
Delta Nu
Sigma Iota Interst Group

Ohio Valley Province: Andrew A. Dunsky
Omicron
Mu Gamma
Mu Psi
Gamma Zeta
Sigma Beta

Gulf Province:  Josh Kahn
Sigma Gamma
Sigma Theta
Beta Rho
Epsilon Alpha
Delta Eta

West Coast Province:  Michael G. Taylor
Sigma Pi
Beta Gamma Colony
Gamma Rho
Gamma Nu

Pacific Province:  Dr. Vincent J. Contreras
Gamma Theta
Sigma Sigma
Beta Delta
Delta Upsilon

New England Province:
Gamma Chi
Beta Epsilon
Beta Xi
Gamma Pi
Gamma Sigma

Southeast Province: Rabbi Andrew Paley
Mu Epsilon
Delta Zeta
Delta Tau
Nova Southeastern University Colony
Gamma Tau Interest Group

Liberty Province: Darren Margolis
Theta
Gamma Iota
Mu Eta
Gamma Psi
Delta Lambda
Delta Epsilon

Keystone Province: David E. Parker
Psi
Sigma Phi
Mu Lambda
Sigma Kappa

GrayBar.jpg (2184 bytes)

 

CrestFraternityBrothers AlumniRush Chapters

[Famous Brothers] [Scholarships] [Founders] [Officers]

GrayBar.jpg (2184 bytes)


Webmasters: Stephen D. Lawrie, Hiep C. Ong.